От послухайте... Хлопець-школяр розпочинає свій шлях у музиці будучи ще зовсім дитиною, і зараз, у свої 16, вже має доволі багато напрацьованого матеріалу та досвід роботи в кількох групах, включно зі своєю власною. І хоч живе він у Глазго, свій перший професійний контракт підписує з відомим менеджером в Берліні, та готовий підкорювати аудиторію новим синглом та розпочинати серйозну боротьбу за місце на дарк-сцені Німеччини, однієї з найбільш хард-рокових країн світу.

1. Тобі лише 16, і ти в музиці фактично все своє життя. Які найяскравіші музичні враження ти пам’ятаєш з раннього дитинства – пісня, група, концерт?..

Я пам’ятаю, як ще зовсім маленьким був на концерті Iron Maiden. Весь концерт я дивився, сидячи на татових плечах! Пам’ятаю, як мені сподобався гучний звук та енергія, яку вони видавали на сцені. Гітарист ще вказав на мене (сміється). Думаю, тоді я і вирішив, що хочу бути музикантом.

2. Ти пам’ятаєш найпершу пісню, що ти написав? Коли це було? Розкажи про неї... Що надихнуло її написати?

Як не дивно, пам’ятаю. Першою була пісня, що називалася «Infected», і надихнув мене фільм «28 тижнів потому». Вона була жахливою! Я завжди писав пісні, це дає мені можливість виразити себе.

3. На яких інструментах ти граєш та на яких іще хотів би? І чи плануєш навитися? Батьки теж грають?

Я граю на гітарі, басу, співаю та трохи граю на фортеп’яно. Я б, власне, хотів краще грати на фортеп’яно, але ніколи не мав часу більше займатися. Мій тато лише трохи грає на гітарі, але всі його друзі – це музиканти з різних груп, тож я ріс серед різних музичних інструментів.

4. Яка була твоя перша гітара? Це як «перше кохання». Ти її мав би пам’ятати все життя, чи не так?..

Моєю найпершою гітарою була маленька акустична, яку я не дуже й пам’ятаю, мне тоді було лише 4 роки. А от першу справжню гітару мені подарував друг мого тата. Це була стара електрична Yamaha з чорним пасом з написом “BIG FUCKING NOISE”! Мама змусила мене зняти його! (сміється) У мене досі є ця гітара, і я не збираюся з нею розлучатися, вона для мене досить багато означає.

5. Ти збираєшся отримати професійну музичну освіту після школи?

Я вступив у коледж на саунд-продакшн, але те, чого я насправді хочу, це виступати на сцені зі своєю групою.

6. Можеш описати свою музику однією короткою фразою?

Голосна, швидка, важка… класна!

7. Тексти пісень настільки ж важливі для тебе, як і музика? Що зазвичай народжується спочатку – слова чи музика?

Слова пісень дійсно важливі на мою думку, всі тексти, що я написав, багато означають для мене. Текст не менш важливий, ніж музика - якщо слова погані, навіть прекрасне звучання не створить доброго загального враження. Насправді по-різному буває, що створюється спочатку, іноді я щось собі награю на гітарі, і з’являється вдалий риф, іноді можу побачити дещо, що надихне написати текст пісні.

8. Тобі потрібні якісь особливі умови, місце, щоб прийшло натхнення, чи воно може з’явитися будь-де і будь-коли?

Мене надихають речі, що відбуваються зі мною або зворушують мене. Це можуть бути стосунки, інші люди, мої внутрішні почуття, багато чого. Найкраще пишеться, коли щось розізлить мене, і це пояснює те, що у мене небагато щасливих текстів.

9. Які відчуття, коли ти на сцені?

Бути на сцені – це найкраще з відчуттів! Це ні з чим не порівняти. Я отримую настільки багато енергії, що почуваюся непереможним. Я дозволяю собі виплескувати все, що є всередині, і доходити до шаленства. Це як релігія для мене, майже як бути у церкві (сміється)

10. Чим ти ще цікавишся, окрім музики?

Які предмети подобаються в школі? Є якісь інші захоплення? Я працюю, дивлюся багато фільмів… але музика це насправді головна річ, якою я займаюся. В школі я вивчаю музику, драматичне мистецтво, медійні технології та англійську. Англійську люблю, бо це допомагає мені краще писати тексти пісень. Коли я вдома, я переважно пишу пісні або репетирую.

11. У тебе багато друзів у школі?

Ти інколи не почувався чужим, диваком серед своїх однокласників та сусідів? Я завжди почувався трохи аутсайдером. Але можливо, багато хто так почувається. Був період, коли у мене справді було мало друзів, люди вважали мене дивним з моїм макіяжем та «страшною музикою». Люди часто побоюються речей, яких вони не розуміють, і схильні засуджувати їх, а отже і мене. Я знаю, що є багато дітей, таких, як я, що так само одягаються і слухають подібну музику, і ніщо мене не дратує більше, ніж коли люди відштовхують тих, хто від них відрізняється. Я ніколи не хотів бути, як усі. Саме тому мені так подобається Берлін, тут більше людей, що в цьому сенсі подібні до мене.

12. Ти любиш тварин і чи маєш домашніх улюбленців?

Мій дім як зоопарк! У мене є собака, кіт і двоє кошенят. У нас було п’ятеро котів, але, на жаль, їх вже зараз немає. Мого собаку звати Леммі на честь вокаліста Motorhead, кота звати Робін (із Бетмена), а кошенят звуть Менсон (на честь Мериліна Менсона) і Тайсон (цього назвав мій молодший брат).

13. Під час фотосесії в Берліні тебе знімали із величезною змією – було трохи страшно тримати її?

Хаха, змії дуже гарні, хоч і страшні водночас! Коли я тримав ту змію, я був вражений, наскільки вона велика. Я намагався робити вигляд перед моїм менеджером та Крісом Владом, ніби я дуже сміливий, але я думаю, вони бачили, що мені було страшно! (сміється) Змія обвивалася біля пірсингу в моєму соску, і я боявся, що вона його вкусить!

14. Які фільми тобі подобаються?

Хотів би ти написати саундтрек до фільму, і що за фільм це міг би бути? Це моя велика мрія написати саундтрек до фільму! Мені подобаються фільми жахів та драми. Хоча я люблю такі страшні фільми як «Екзорцист», «30 днів ночі» та «Хеллоуін», мені також подобаються такі як «Пропащі хлопці», «Едвард руки-ножиці» та, звичайно, «Жах перед Різдвом». Джон Карпентер та Данні Елфмен це мої улюблені композитори саундтреків. Я б хотів написати саундтрек до фільму жахів, наприклад, до фільму Роба Зомбі, це було б надзвичайно!

15. Ти щойно завершив роботу над першим синглом, це кавер на пісню групи Cutting Crew "(I Just) Died in Your Arms Tonight". Чому ти обрав саме цю пісню для нового етапу своєї кар’єри? Кавери яких іще груп ти хотів би виконати?

Це настільки гарна пісня з глибоким змістом. В ній є готичний відтінок, який більшість людей не зауважує. Я відчував, що вона звучала би прекрасно з потужними гітарами - так воно і вийшло. В ній чудовий текст, в якому я знайшов багато близького для себе, що допомогло мені емоційно відчути пісню. Я б хотів зробити кавер на пісню Менсона, щось із Rammstein теж було би прекрасно.

16. Кому належить ідея відео для твого синглу?

Як тобі сподобався сам процес зйомок? Розкажи про деякі особливо цікаві моменти. Мій менеджер Хольгер, власне, висловив ідею «поринути в обійми міста» - молодий хлопець губиться в нічному Берліні… Мені одразу вона дуже сподобалася. Оператор Крістіан зняв прекрасні кадри, і я був в захваті, коли побачив, як усі фрагменти з’єдналися в одне ціле! Я дуже радий, що побачив стільки цікавих місць в Берліні, особливе враження справила стіна. Водночас, ми дуже змерзли, поки все знімали… але було весело.

17. Шлях до вершини в професійній кар’єрі музиканта це завжди шлях успіхів та випробувань, що нерозривно пов’язані… Чи ти готовий і до одного, і до іншого?

Як ти думаєш, якими якостями повинен володіти артист, щоб боротися з проблемами, які неодмінно виникають, та, з іншого боку, не стати жертвою «зіркової хвороби»? Я завжди готовий до випробувань. Якщо виникають труднощі, я просто працюю більше. Мені не подобається, коли групи впадають в нарцисизм. Я ніколи не розумів, чому люди мають платити, щоб зустрітися з музикантами – якщо комусь цікаво, я завжди готовий поспілкуватися, ми всі просто люди. Всі музиканти, яких я досі зустрічав, були дуже привітними.

18. Ти скоріше мрійник чи трудівник в усьому, що стосується музики?

Трудівник, однозначно. Я схильний перепрацьовуватись, і мої батьки часто говорять мені ставитися до всього трохи легше. Я місця собі не знаходжу, коли не працюю. Я також працюю в магазині гітар, щоб постійно бути зайнятим чимось, пов’язаним з музикою. Я завжди намагаюсь зробити виступ якнайкращим, пісні – найдосконалішими, наскільки це можливо, і так в усьому. От такий я перфекціоніст.

19. Яка твоя найкраща риса? Найгірша?

Що може змусити тебе заплакати?.. Я думаю, моя найкраща і найгірша риса одна і та ж – що я завжди залишаюся собою. Це добре в тому плані, що я маю велику віру у власні сили та сильну мотивацію, а погано тому, що не всім це подобається. Багато речей можуть мене зворушити, але не до сліз. Ну. хіба що відсутність вдома Нутелли, хаха!

20. Якби ти міг стати іншою людиною на один день, хто б це був?

Пол Стенлі. Просто, щоб сказати: «Я Пол Стенлі».

21. Ти можеш уявити себе як музиканта через 5 років? Спробуй...) Яких цілей хотів би досягти за цей час?

Я однозначно бачу себе в тій самій справі через 5 років. Сподіваюся, через 20 теж! Я буду накладати макіяж на свої зморшки! (сміється) Хочу виступати по всьому світу та записувати пісні...

22. Заверши фразу: музика для тебе – це...

Музика для мене це ВСЕ.

Інтерв'ю -  Ольга Бурлака @ Lviv Rock Highlights

Фото Jörg Fischer
Фото Jörg Fischer
Фото Ronny Zeisberg / Wieglas-fotografie